از ما بپرسید


  سوالات شما
  _

  آیا شما سوالی دارید؟

  لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، در فرم سمت راست سوال خود را مطرح کنید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

  سوالات متداول

  کاشی چیست؟

  اگر مواد اولیه غیر آلی و یا آن که یک جزء آن حداقل غیر فلزی باشند و از روش انتخاب و شکل دهی و پخت تهیه شوند و ویژگی خاصی مثلاً استحکام در آن ایجاد شود سرامیک گویند.

  سرامیک چیست؟

  اگر مواد اولیه غیر آلی و یا آن که یک جزء آن حداقل غیر فلزی باشند و از روش انتخاب و شکل دهی و پخت تهیه شوند و ویژگی خاصی مثلاً استحکام در آن ایجاد شود سرامیک گویند.

  تفاوت کاشی جانمهر با سایر برند ها

  در محصولات برند کاشی جانمهر کیفیت و نوآوری حرف اول را میزند و از نظر ایده های نو و تولیدات منحصر بفرد و از لحاظ تنوع طرحها و رنگها بی رقیب است. و برای طراحی از ایده کارشناسان و طراحان زبده ایرانی و اسپانیایی استفاده شده است. برای تمامی پارامترهای کیفی و ویژگیها استاندارد و معیارهای سختگیرانه تری تعیین و تعریف شده است. لذا تمامی محصولات برند کاشی جانمهر حداکثر کیفیت لازم را دارا می باشند.

  چند نوع کاشی و سرامیک در بازار وجود دارد؟

  تقسیم بندی کاشی و سرامیک در بازار متنوع و متفاوت است که میتوانیم به چند مورد آن اشاره نماییم. از ابتدایی ترین حالت تقسیم بندی به نوع کاربری آن برمیگردد که عبارت است از سرامیک دیواری و کاشی سرامیک کف، که در ادامه بصورت کامل در مورد این تقسیم بندی توضیحاتی داده شده است. از دیگر تقسیم بندی های متداول در میان عوام درجه بندی سه گانه ی آن است که با عنوان درجه یا گرید ۱ تا ۳ یاد میشود.
  کاشی و سرامیک درجه ی ۱ از بالاترین حد کیفیت و درجه ی ۳ از ضعیف ترین نوع محسوب میشود، که طبیعتا هزینه ی درجه ی ۳ بسیار پایین تر از نوع درجه ی ۱ میباشد. از تقسیم بندی های تخصصی میتوان به پرسلان یا غیرپرسلان بودن سرامیک اشاره کرد که پرسلان نوع مرغوب و غیر پرسلان از جنس های ضعیف بشمار میرود

  مقاومت کاشی و سرامیک جانمهر در مقابل گرما و سرما چگونه است؟

  محصولات دو پخت در برابر انبساط حرارتی و رطوبتی، شوک حرارتی، انبساط رطوبتی، مقاوم میباشند و همچنین محصولات پرسلانی با جذب آب زیر نیم درصد (گروه BIa) علاوه بر مقاوم بودن در شرایط ذکر شده در برابر یخ زدگی نیز مقاوم میباشند

  تفاوت سرامیک دیواری و کف و مواردی که باید هنگام انتخاب به آن توجه کرد چیست؟

  تفاوت سرامیک دیواری با کف به نوع کاربری آن برمیگردد. شرایط انتخاب سرامیک کف بسیار با دقت تر از سرامیک دیواری باید انجام شود، به عنوان مثال برای انتخاب سرامیک کف به عواملی همچون میزان تحمل وزن و فشار ، میزان لغزندگی سطح و مواردی از این دست توجه نمود؛ چراکه انتخاب کفپوش سرامیکی بدون در نظر گرفتن موارد فوق باعث میشود تا عمر محصول انتخابیتان کوتاه بوده باشد و شما را متحمل هزینه ای دوبرابر نماید.
  علاوه بر میزان استحکام ، بر اساس نوع طراحی و تکسچر سرامیک دیوار با کف تفاوتهایی دارند. چراکه شما میتوانید از سرامیک های با طرح سه بعدی و برجسته برای پوشش دیوار خود استفاده نمایید در صورتی که اجرای این نوع کاشی و سرامیک به عنوان کفپوش اصلا منطقی نیست .
  بصورت کلی پیشنهاد میشود تا از کاشی و سرامیک های با کیفیت و مقاوم برای پوشش دیوار و کف خود انتخاب نمایید تا از هزینه ی نگهداری پایین و همچنین طول عمر بالاتری برخوردار باشند

  سایر سوالات

  عرض بند های کاشی چگونه انتخاب می‌شوند؟
  عموماً اندازه بندها با توجه به سایز کاشی های مورد استفاده حداقل از 1 میلیمتر و حداکثر 10 میلیمتر (به صورت سلیقه ای) توصیه می گردد.

  چرا کاشی و سرامیک را به دیگر مواد ترجیح میدهیم؟

  کاشی یکی از سخت‌ترین پوشش‌های کف و دیوار است و به عنوان نما هم اخیراً کاربرد بسیار پیدا کرده است و در بسیاری موارد جایگزین سنگ است و گاهی کفپوش ها هم با کاشی و سرامیک مقایسه می شوند، هم ارزانتر هم سبک تر و هم سخت تر از سنگ است و مقاومت به شوینده ها و لکه در کاشی و سرامیک بهتر از سنگ است.