افزایش قیمت سرامیک به چه عواملی بستگی دارد

همانطور که می‌ دانید موارد بسیاری وجود دارند که روی افزایش قیمت کاشی و سرامیک تاثیر گذار هستند. قبل از توضیح این عوامل لازم به ذکر است که سرامیکران از جمله معدود فروشگاه های اینترنتی به شمار می آید که سرامیک ها را با قیمتی مناسب به فروش می رساند. در ادامه به معرفی این عوامل پرداخته ایم.

نوسانات بازار

متاسفانه در سال های آتی شاهد نوسانات بسیاری در بازار سرامیک ها بودیم. این موضوع تاثیر کاملاً مستقیم روی قیمت نهایی سرامیک ها دارد. حتی شاید نوسانات بازار اصلی ترین علت افزایش قیمت کاشی و سرامیک ها باشد. به هر حال این موضوع خارج از توان فروشندگان است. زمانی که فروشندگان محصولی را با قیمت بالا تهیه کنند، محبور هستند که آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.

افزایش قیمت سرامیک به چه عواملی بستگی دارد

افزایش قیمت دلار

برخی از مواد اولیه تولید سرامیک در داخل کشور تامین و برخی نیز از خارج از کشور وارد می شوند. با توجه به افزایش قیمت دلار باید شاهد افزایش قیمت سرامیک ها نیز باشیم. درواقع افزایش قیمت سرامیک ها با افزایش قیمت دلار رابطه ای کاملا مستقیم دارد.
کاهش یا افزایش تقاضا
هر دو این موارد به گونه ای روی قیمت نهایی سرامیک ها تاثیر گذار هستند. زمانی که فروشندگان با کاهش تقاضا رو به رو می شوند، برای تامین بودجه به افزایش قیمت سرامیک ها می پردازند. از سویی دیگر در برخی مواقع با افزایش تقاضا فروشندگان برای تامین ضررهای گذشته افزایش قیمتی را در سرامیک ها لحاظ می کنند. افزایش قیمت در گزینه دوم به مراتب کمتر از گزینه اول است.
تورم
به طور کلی موضوع تورم در رابطه با افزایش قیمت سرامیک تاثیر غیر مستقیم دارد. تولید کننده زمانی که با تورم رو به رو می شود، برای تامین هزینه ها به طور نامحسوس دست به افزایش قیمت کاشی و سرامیک ها می زند. شاید مشتری به هیچ عنوان متوجه این موضوع نشود، اما با تحقیقات دقیق می توان به تاثیر تورم بر افزایش قیمت پی برد.
وجود واسطه و دلال ها
همواره افرادی در بازار خرید و فروش سرامیک ها وجود دارند که به عنوان واسطه ها یا دلال ها معرفی می شوند. حضور این افراد تاثیر مستقیمی روی افزایش قیمت کاشی و سرامیک ها دارد. در واقع این افراد سرامیک ها را از تولید کنندگان خریداری کرده و با لحاظ سود خود قیمت آن را چندین برابر می کنند. شما می توانید به صورت مستقیم از سرامیکران سرامیک های خود را خریداری کرده که با حذف واسطه ها هزینه مناسبی را در قبال خرید خود پرداخت کنید.

افزایش قیمت سرامیک به چه عواملی بستگی دارد

تحریم های علیه ایران

در سال های اخیر تحریم های ظالمانه بر علیه ایران بسیار افزایش یافته است. با وجود این که ایران در ساخت بسیاری از سرامیک ها به خود کفایی رسیده، ولی تحریم بر قیمت بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز تاثیر منفی داشته است. همین افزایش قیمت نیز منجر به افزایش محصولاتی چون سرامیک ها می شود.

در 10 سال گذشته به چه دلایلی قیمت سرامیک و سرامیک افزایش داشته

متاسفانه در ده سال گذشته کشور ایران شاهد رکود اقتصادی بسیاری بوده و از این رو وجود تورم روی قیمت بسیاری از اجناس تاثیر گذار بوده است. قیمت سرامیک ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس می توان علت اصلی بالا رفتن قیمت سرامیک ها در ده سال گذشته را افزایش نرخ دلار و تورم در کشور دانست. رکود اقتصادی نیز در تمامی کشورها دیده می شود. این رکود سایه شومش را بر اقتصاد ایران نیز گذاشته است. جنگ های منطقه ای نیز فاکتور مهمی هستند که به صورت مستقیم بر افزایش قیمت محصولات از جمله سرامیک تاثیر داشتند.

در 10 سال گذشته به چه دلایلی قیمت سرامیک و سرامیک افزایش داشته

کلام آخر

افزایش قیمت سرامیک مشکلی است که در این سال ها بسیار دیده و حس می شود. عوامل و فاکتورهای مختلفی وجود دارد که موجب چنین افزایشی می شود. این افزایش قیمت همگانی است و در مورد تمامی کاشی و سرامیک ها صدق می کند. با این حال با خرید از فروشگاه هایی اینرنتی معتبری که نمایندگی کارخانه ها را به عهده دارند، می توان سرامیک ها را با قیمت مناسبتری تهیه کرد. فروشگاه کاشی جان مهر از جمله این فروشگاه ها به شمار می آید که با حذف واسطه ها محصولات را با قیمتی مناسب به فروش می رساند. کافیست تنها با کارشناسان مطرح این مجموعه ارتباط برقرار کنید و سپس با ارائه اطلاعات کافی درمورد این که از سرامیک مد نظر چه انتظاراتی دارید، سرامیک مورد نظر خود را با قیمتی بسیار مناسب خریداری کرده و در محل مورد نظر خود به راحتی تحویل بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *